Vyhledávání

Historie Haberské pekárny

Před rokem 1989

Původní, stará pekárna v Habrech vyráběla již několik desetiletí i v předchozím režimu jako součást Východočeských pekáren a cukráren. Dříve se zde pekl hlavně chléb a pečivo. Později, po vybudování nových průmyslových pekáren se zde vyrábělo především jemné pečivo a jako doplněk běžné pečivo. Haberské housky byly vyhlášené po celém okrese.

Po roce 1989

Po revoluci dostali pekárnu v restituci zpět původní majitelé, od kterých byla pekárna pronajata. Výroba se však zpočátku neustále zvyšovala a prostory začaly být nevyhovující. V roce 1998 vznikla myšlenka postavit si vlastní novou pekárnu prakticky na „zelené louce“ na okraji města Habry. V červnu 1999 se poprvé „hráblo“ do země a již 18.prosince 1999 byl upečen první zkušební chléb.

Současnost

V současné době zaměstnává Haberská pekárna okolo 35 zaměstnanců a má více než 160 odběrných míst na havlíčkobrodsku, čáslavsku, kutnohorsku, chotěbořsku, hlinecku a chrudimsku. Pekárna též provozuje vlastní firemní prodejny v Habrech a Golčově Jeníkově.

Majitel pekárny -  Jiří Červinka

Jiří Červinka se narodil v roce 1957
v Žatci. Po absolvování SPŠPT Pardubice, kde v roce 1979 úspěšně absolvoval obor Zpracování mouky prošel bohatou profesní praxí v řadě průmyslových i řemeslných pekáren. Krátce pracoval v pekárně Žatec,
v Dělnické pekárně v Praze, 2 roky
v západních Čechách v pekárně Rokycany, půl roku působil v SRN v pekárně Cham. Delší dobu řídil ve vedoucích pozicích i pekárny v Havlíčkově Brodě. Od roku 1993 pracuje ve vlastní pekárně. Je ženatý a má tři dospělé děti.